Adacan’ın Hikayesi

Aslında biz bu yola çıkarken “sadece bir otel olsun” mantığını edinmedik kendimize. İnsanlar bu yeryüzü

cennetine kısa süreli konaklama için geliyorsa gecesini geçirebileceği en doğru yer Adacan olmalıydı.

Mevkii Alaçatı olunca içerisindeki konum da oldukça önem arz ediyordu. Bu sebeple Alaçatı’da bir otel için olması gereken en iyi konumu detaylı bir şekilde araştırdık ve uzun bir süreçten sonra aşkımıza kavuştuk.

Araştırmalarımızda Fevzi Paşa’nın, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü beklerken askerleriyle oturup kahvesini içtiği bir yer olduğunu öğrendik. Geçmişiyle İzmirliler için büyük önem arz eden Paşa Dayı bölgesinde, tarihi ve doğal güzelliklerin birleştiği noktada otelimizi inşa edebilecek olmak şevkimizi katbekat artırdı.

Aşk diye adlandırdığımız otelimizin konumunu belirlemenin ardından inşa süreci başladı. Otelimizin teknik tüm kontrolü bizde olmalıydı. Altyapıdan elektrik ve su hizmetine kadar tüm detayları profesyonellerle çalışarak, misafirlerimize en kaliteli hizmeti verebilmek adına inşa edilmesini sağladık.

Tabii böylesine büyük bir aşk sadece bir binadan ibaret olmamalıydı. Aşk denen şeyin bir ruha da sahip olması gerek. Görenleri büyülemeli, güzelliğiyle baş döndürebilmeliydi. Tarihiyle bizlere büyük önem arz edecek, misafirlerimize kendini iyi hissettirecek bir yer olmalıydı.

Adacan, tüm mimarisi Alaçatı’ya özgü değerlerle hazırlanmış, dekoru sanatla bezenmiş bir otel olma özelliğini kendisine duyduğumuz aşktan kazandı. Bizler için hiçbir zaman sadece bir otel olmayacak bu yapı, adeta dostlarımızın dinlenebileceği ve eğlenebileceği bir yer olarak tasarlandı.

Kahvaltının mutlulukla yakından ilişkisine bizler de şahidiz…

Yeme içmenin özellikle günümüz dünyasındaki önemini göz önünde bulundurarak Adacan’da kahvaltı organik olsun istedik. Bu sebeple otelimizin haricinde 3.000 m2 alanda sizler için en doğal ürünleri kendimiz üreterek sağlıklı beslenmeden ödün vermemeyi tercih ettik.

Sürecin en başından bu yana çok özendik, çok düşündük, çok fikir aldık, ince eledik, sık dokuduk ve en iyisini ortaya çıkarmak için çalıştık. Bundan sonraki süreçte ise siz değerli misafirlerimizin de önerileriyle her gün yeni şeyler üreterek Alaçatı’nın en tercih edilen lokasyonu olma yolunda ilerleyeceğiz.

© 2019 - 2020 Adacanbutikotel.com Tüm Hakları Saklıdır.